Ne jemi angazhuar në industrinë e qelqit arkitektonik që nga viti 2006

Produktet

 • Main Products and Specification

  Produktet dhe specifikimet kryesore

  Kryesisht ne jemi të mirë në:
  1) Siguria e xhamit të kanalit U
  2) Xham i lakuar i zbutur dhe xham i laminuar i lakuar;
  3) Xham sigurie me madhësi jumbo
  4) Xham i zbutur prej bronzi, gri të lehta, gri të errët
  5) Xham i zbutur me trashësi 12/15 / 19mm, i pastër ose ultra i pastër
  6) Xham inteligjent me performancë të lartë PDLC / SPD
  7) Dupont autorizon xham të petëzuar SGP
 • What is U profile glass/ U channel glass?

  Çfarë është qelqi me profil U / qelqi i kanalit U?

  Çfarë është qelqi me profil U / qelqi i kanalit U? Xham profili U / xham kanali U është një gotë e tejdukshme në formë U e prodhuar në disa gjerësi që variojnë nga 9 ″ në 19 ″, gjatësi deri në 23 metra dhe 1.5 ″ (për përdorim të brendshëm) ose 2.5 ″ (për përdorim të jashtëm) fllanxha. Fllanxhat e bëjnë xhamin tre-dimensional të vetë-mbështetur, duke e lejuar atë të krijojë hapësira të gjata të pandërprera qelqi me elementë minimalë të kornizës - ideale për aplikime të dritës së diellit. Xhami i profilit U / xhami i kanalit U është relativisht i lehtë për tu instaluar. Një ...
 • Curved Safety Glass/Bent Safety Glass

  Xham sigurie të lakuar / Xham sigurie i përkulur

  Informacioni bazë Pavarësisht nëse Xhami juaj i lakuar, i laminuar ose i lakuar është i izoluar për siguri, siguri, akustikë ose performancë termike, ne ofrojmë produkte me cilësi të lartë dhe shërbim ndaj klientit. Xham i lakuar i temperuar / Xham i lakuar i lakuar Mund të gjendet në shumë madhësi, forma dhe ngjyra Rrezet deri në 180 gradë, rrezet e shumëfishta, min R800 mm, gjatësia maksimale e harkut 3660 mm, lartësia maksimale 12 metra Të pastra, syze bronzi, gri, jeshile ose blu Syze të lakuara të lakuara gotë / gotë e laminuar e lakuar Në dispozicion në një shumëllojshmëri të c ...
 • Tinted & Ceramic Frit & Frosted-Low-E U Profile Glass/U Channel Glass

  Frit i lyer dhe qeramik dhe qelqi me profil të ulët me erë të errët / qelqi U

  Xhami i profilit U të Informacionit Bazë është xham me ngjyrë që zvogëlon transmetimin vizual dhe rrezatues. Xhami i lyer pothuajse gjithmonë kërkon trajtim të nxehtësisë për të zvogëluar stresin dhe thyerjen e mundshme termike dhe tenton të rrezatojë përsëri nxehtësinë e thithur. Produktet tona të lyer me xham të profilit U vijnë në një gamë ngjyrash dhe renditen sipas transmetimit të dritës. Rekomandohet që të porosisni mostra të qelqit aktual për paraqitje të vërtetë të ngjyrave. Fritat qeramike me ngjyra janë shkrepur në 650 gradë Celsius mbi b ...
 • Safety Glass Railings/Glass Pool Fences

  Kangjella qelqi sigurie / Gardhe pishine xhami

  Informacione themelore Mbajeni pamjen nga kuverta dhe pishinën tuaj të qartë dhe të pandërprerë me një sistem Hekurudhor qelqi. Kangjella të plota prej xhami / gardh pishine në balustrat e qelqit të zbutura, brenda ose jashtë, instalimi i një sistemi kangjella në kuvertë është një mënyrë e sigurt për të fituar vëmendjen dhe për të sjellë në jetë idetë e kangjellave të kuvertës / gardheve të pishinës. Karakteristikat 1) Kangjella me xham të lartë estetik ofron një pamje bashkëkohore dhe lëkund çdo sistem tjetër kangjella në kuvertë që përdoret sot. Për shumë njerëz, parmakët në kuvertë qelqi janë të ...
 • Shower Room Safety Glass

  Xham sigurie në dhomën e dushit

  Informacioni themelor Xham i butë dushi i zbutur: Kontrolloni më lehtë privatësinë tuaj Tani e tutje, mjafton të lëvizni lehtë një çelës për t'i bërë dyert tuaja transparente të dushit të errëta. Teknologjia e qelqit inteligjent është e përfshirë në produktet tona për t'ju ndihmuar të ndryshoni pamjen e tyre sipas kërkesës. Nëse doni të fshiheni nga sytë kureshtarë ose të bëni më shumë dritë, ju duhet vetëm të shtypni atë buton. Me xhamin tonë të zbutur për muret dhe dyert e dushit, privatësia juaj është gjithmonë e mbrojtur! A jeni duke kërkuar për gotë për të comp ...
 • Clear/Low Iron Tempered Glass For Shower Room

  Xham i pastër / i butë me hekur për dhomën e dushit

  Informacione themelore Le ta pranojmë, një derë dushi nuk është vetëm një derë dushi, është një zgjedhje stilistike që vendos tonin për pamjen dhe ndjesinë e të gjithë banjës suaj. Itemshtë artikulli i vetëm më i madh në banjën tuaj dhe sendi që tërheq më shumë vëmendje. Jo vetëm kaq, por gjithashtu duhet të funksionojë si duhet gjithashtu. (Ne do të flasim për këtë brenda një minute.) Këtu në Yongyu Glass, ne e dimë se çfarë lloj ndikimi mund të bëjë një mbyllje e derës së dushit ose vaskës. Ne gjithashtu e dimë që zgjedhja e stilit të duhur, strukturës dhe ...
 • Laminated Glass

  Qelq i laminuar

  Informacioni bazë Xhami i petëzuar formohet si një sanduiç me 2 fletë ose më shumë gotë notues, midis të cilit lidhet së bashku me një shtresë të fortë dhe termoplastike polivinil butilale (PVB) nën nxehtësi dhe presion dhe nxirrni ajrin , dhe pastaj vendoseni në të lartë ibrik me avull nën presion duke përfituar nga temperatura e lartë dhe presioni i lartë për të shkrirë një sasi të vogël të ajrit në shtresë Specifikimi Xham i petëzuar i rrafshët Maks. madhësia : 3000 mm × 1300 mm Llamba e laminuar e lakuar Lami i lakuar i zbutur ...
 • Smart glass(Light control glass)

  Xham inteligjent (xham kontrolli i dritës)

  Xhami inteligjent, i quajtur ndryshe xhami i kontrollit të dritës, qelqi i ndërrueshëm ose xhami i privatësisë, po ndihmon në përcaktimin e industrive arkitekturore, automobilistike, të brendshme dhe të dizajnit të produkteve.
  Trashësia: Për porosi
  Madhësitë e Përbashkët: Për porosi
  Fjalët kyçe: Për porosi
  MOQ: 1 copë
  Zbatimi: Ndarje, dhomë dushi, ballkon, dritare etj
  Koha e dorëzimit: dy javë
 • Smart glass / PDLC glass

  Xham inteligjent / xham PDLC

  Xhami i mençur, i quajtur ndryshe edhe Qelqi i Privatësisë me Switchable, është një zgjidhje kaq e gjithanshme. Ekzistojnë dy lloje të qelqit inteligjent, një kontrollohet nga elektronikja, një tjetër kontrollohet nga dielli.
 • High Performance U Profile Glass/U Channel Glass System

  Sistemi i qelqit me profil U me performancë të lartë / U

  Xhami i Informacionit Bazë të profilit U ose qelqi i quajtur kanali U e ka origjinën nga Austria. Gjithashtu prodhohet mbi 35 vjet në Gjermani. Si një nga materialet tipike të cilat përdoren në projekte ndërtimi në shkallë të gjerë, qelqi me profil U aplikohet gjerësisht në Evropë dhe Amerikë. Aplikimi për gotë me profil U në Kinë daton nga vitet 1990. Dhe tani shumë zona në Kinë e përdorin atë për trendin e saj ndërkombëtar të dizajnit. Xhami me profil U është një lloj gotash hedhëse. Isshtë një progres i formimit në t ...
 • Low Iron U Profile Glass/U Channel Glass Power Generation System

  Sistemi i gjenerimit të qelqit me profil të ulët hekuri / qelqi U

  Informacioni bazë Materialet e ndërtimit të qelqit të prodhimit të xhamit me hekur të ulët profili U (UBIPV) kombinojnë avantazhet e qelqit të ndërtimit të profilit U dhe sistemit të gjenerimit të energjisë diellore për të promovuar mbrojtjen e mjedisit jeshil dhe kursimin e energjisë dhe zvogëlimin e emetimeve. UBIPV dhe qyteti mund të kombinohen në mënyrë harmonike për ta bërë fotovoltaikun një pjesë të jetës njerëzore. Jo vetëm që është një material ndërtimi, por gjithashtu mund të arrijë qëllime të kursimit të energjisë dhe gjenerimit të energjisë, dhe gjithashtu mund të kombinohet organikisht me ...
12 Tjetra> >> Faqja 1/2