Ние се занимаваме со архитектонска индустрија за стакло од 2006 година

Производи

 • Main Products and Specification

  Главни производи и спецификација

  Главно, ние сме добри во:
  1) Безбедно стакло од U-канал
  2) Закривено калено стакло и закривено ламинирано стакло;
  3) Безбедно стакло со големина umамбо
  4) Бронзено, светло сиво, темно сиво затемнето стакло
  5) калено стакло со дебелина од 12/15 / 19мм, чисто или ултра-јасно
  6) Паметно стакло PDLC / SPD со високи перформанси
  7) Дупонт овластено ламинирано стакло од SGP
 • What is U profile glass/ U channel glass?

  Што е стакло со профил U / стакло со U канал?

  Што е стакло со профил U / стакло со U канал? Стакло со профил U / стакло U канал е про aирно стакло во форма на буквата У произведено во неколку ширини кои се движат од 9 ″ до 19 ″, должини до 23 стапки и 1,5 ″ (за внатрешна употреба) или 2,5 ″ (за надворешна употреба) прирабници. Прирабниците го прават тродимензионалното стакло самоодржливо, дозволувајќи му да создава долги непрекинати стакла со минимални елементи на врамување - идеални за апликации на дневно осветлување. Стакло со профил U / стакло со U канал е релативно лесно за инсталирање. Еден ...
 • Curved Safety Glass/Bent Safety Glass

  Закривено безбедносно стакло / свиткано безбедносно стакло

  Основни информации Без разлика дали вашето свиткано, свиткано ламинирано или свиткано изолирано стакло е за безбедност, безбедност, акустика или термички перформанси, ние обезбедуваме производи со врвен квалитет и услуги на клиентите. Закривено калено стакло / Свиткано калено стакло Достапно во многу големини, форми и бои Радиуси до 180 степени, повеќе радија, мин R800мм, максимална должина на лакот 3660мм, максимална висина 12 метри Јасно, затемнето бронзено, сиво, зелено или сино стакло Заоблени ламинирани стакло / свиткано ламинирано стакло Достапно во различни видови ...
 • Tinted & Ceramic Frit & Frosted-Low-E U Profile Glass/U Channel Glass

  Затемнето и керамичко пржење и замрзнато ниско-е-стакло U-стакло / стакло од U-канал

  Основно информативно затемнето стакло од профил U е стакло во боја што ги намалува визуелните и зрачечките преноси. Затемнетото стакло скоро секогаш бара термичка обработка за да се намали потенцијалниот термички стрес и кршење и има тенденција повторно да ја зрачи апсорбираната топлина. Нашите производи од затемнето стакло U профил доаѓаат во низа бои и се подредени според преносот на светлината. Препорачливо е да нарачате вистински примероци од стакло за вистинска претстава во боја. Обоени керамички прженици се пукаат на 650 степени Целзиусови на б ...
 • Safety Glass Railings/Glass Pool Fences

  Огради за безбедност на стакло / Огради за стаклен базен

  Основни информации Чувајте го погледот од вашата палуба и базенот чист и непрекинат со систем за стакло-ограда. Целосни огради од стакло панели / ограда за базен до придушени стаклони балстери, во затворени простории или надвор, инсталирањето на систем за оградување на стаклена палуба е сигурен начин да привлечете внимание и да ги оживеете идеите за оградата на палубата / оградите за базен. Карактеристики 1) Високоестетски привлечни огради од стакло нудат современ изглед и адут на кој било друг систем на оградата на палубата што се користи денес. За многу луѓе, оградите од стаклената палуба се ...
 • Shower Room Safety Glass

  Безбедно стакло за простории за туширање

  Основни информации Паметно стакло за капење за туширање: Контролирајте ја вашата приватност полесно Отсега натаму, потребно е само да се преврти прекинувачот за да ги направите вашите транспарентни врати за туширање матни. Технологијата за паметно стакло е вклучена во нашите производи за да ви помогне да го промените нивниот изглед по желба. Без разлика дали сакате да се скриете од pryубопитните очи или да внесете повеќе светлина, треба само да го притиснете тоа копче. Со нашето калено стакло за showerидови и врати за туширање, вашата приватност е секогаш заштитена! Дали барате стакло за да ...
 • Clear/Low Iron Tempered Glass For Shower Room

  Јасно / ниско железо калено стакло за туш кабина

  Основни информации Да се ​​соочиме со тоа, вратата за туширање не е само врата за туширање, таа е стилски избор што го поставува тонот за изгледот и чувството на целата ваша бања. Тоа е единствената најголема ставка во вашата бања и предметот што привлекува најголемо внимание. Не само тоа, туку и мора да функционира правилно. (Talkе разговараме за тоа за една минута.) Овде, во „Јонгју стакло“, знаеме каков вид на влијание може да има затворената врата за туширање или када. Ние исто така знаеме дека изборот на вистински стил, текстура и ...
 • Laminated Glass

  Ламинирано стакло

  Основни информации Ламинирано стакло се формира како сендвич од 2 или повеќе плочки стакло, помеѓу кое е поврзано со цврст и термопластичен поливинил бутирал (PVB) меѓуслоен под топлина и притисок и извлечете го воздухот , и потоа ставете го во високиот -притисен котел за притисок, искористувајќи ја високата температура и високиот притисок за да се стопи преостанатата мала количина на воздух во премазот Спецификација Рамно ламинирано стакло Макс. големина : 3000мм × 1300мм Закривено ламинирано стакло Закривено темперирано лами ...
 • Smart glass(Light control glass)

  Паметно стакло (Контролно стакло)

  Паметното стакло, исто така наречено стакло за контрола на светло, стакло што може да се префрли или стакло за приватност, помага да се дефинираат архитектонската, автомобилската, внатрешната и индустријата за дизајнирање на производи.
  Дебелина: По нарачка
  Заеднички големини: По нарачка
  Клучни зборови: По нарачка
  MOQ: 1 парче
  Примена: Преграда, туш кабина, балкон, прозорци итн
  Време на испорака: две недели
 • Smart glass / PDLC glass

  Паметно стакло / стакло PDLC

  Паметното стакло, наречено и стакло за приватност што може да се префрли, е такво разноврсно решение. Постојат два вида на паметно стакло, еден е контролиран од електронски, друг е контролиран од сончево.
 • High Performance U Profile Glass/U Channel Glass System

  Стакло / U канален стаклен систем со високи перформанси

  Основно стакло од профил U или наречено стакло U канал потекнува од Австрија. Исто така, се произведува повеќе од 35 години во Германија. Како еден од типичните материјали што се користат во градежни проекти од големи размери, стаклото U профил се применува широко во Европа и Америка. Апликацијата за стакло со профил У во Кина датира од 90-тите години на минатиот век. И сега многу области во Кина го користат за својот тренд за дизајн базиран на меѓународно ниво. Стакло од профил У е еден вид чаши за леење. Тоа е напредок на формирање во т ...
 • Low Iron U Profile Glass/U Channel Glass Power Generation System

  Систем за производство на електрична енергија од стакло / U-канал со ниско железо

  Основни информации Градежни материјали за производство на стакло со ниско железо U профил (UBIPV) ги комбинираат предностите на градежното стакло со профил U и системот за производство на соларна енергија за промовирање на зелена заштита на животната средина и заштеда на енергија и намалување на емисиите. UBIPV и градот можат хармонично да се комбинираат за да се направи фотоволтаикот дел од човечкиот живот. Не само што е градежен материјал, туку може да постигне и заштеда на енергија и генерирање на енергија, а може и органски да се комбинира со ...
12 Следно> >> Страна 1/2