100% Оригинално фабричко, Кина, Калено стакло за канали со профил U

Краток опис:


Детали за производот

Ознаки на производи

Ние се потпираме на стратешко размислување, постојана модернизација во сите сегменти, технолошки напредок и секако на нашите вработени кои директно учествуваат во нашиот успех за 100% Original Factory China Tempered U Profile Channel Glass, Нашата организација Основен принцип: Престижот на прво место ;Квалитетот гаранција; Клиентот е врвен.
Се потпираме на стратешко размислување, постојана модернизација во сите сегменти, технолошки напредок и секако на нашите вработени кои директно учествуваат во нашиот успех заКина U Glass, Профил на U Glass, Ги поздравуваме клиентите од целиот свет кои доаѓаат да разговараат за бизнисот.Ние обезбедуваме висококвалитетни производи, поволни цени и добри услуги.Се надеваме дека искрено ќе изградиме деловни односи со клиенти од дома и од странство, заеднички стремејќи се кон блескаво утре.

Основни информации

Стакло U профил Стакло U канал– Мешавина на естетика и корисност
Изборот на стакло за фасадата на зградата или канцелариската преграда не треба да се зема здраво за готово.Секогаш треба да ги истражувате вашите опции за да завршите со совршената слика.Ако ова е она што го правите во моментов, вреди да се погледне нашето стакло на профилот U.
Не само што изгледа привлечно, туку овој тип на стакло со профил U/ стакло со канал U може да се пофали и со многу својства што го прават погоден за надворешни и внатрешни апликации.

Други предности

• зголемена цврстина во споредба со обичното стакло
• голема светлина дифузија
• одлична звучна изолација
• зачувување на топлина
• заштита од бучава
Кога станува збор за естетиката, стаклото со профил U/стаклото со канал U може да додаде неверојатен ефект на замрзнување на вашиот внатрешен дизајн.Тие можат да бидат гравирани или пескарени за да се постигне потребното ниво на непроѕирност и луксузен изглед.
Одлучете се за прилагодени дизајни на стакло од U профил/стакла со канал U за стаклени фасади/завеси, внатрешни прегради или било што друго
Ако сакате специфична текстура или ефект на маст, Yongyu Glass може да ви помогне.Подготвени сме да ги исполниме сопствените нарачки за нашите производи за да ги комплетираме вашите соби прегради или стаклени ѕидови со стакло од профил U/стакла со канал U.Покрај тоа што се еколошки, тие се вашата најефективна опција (дури и ако барате дизајни по мерка).
Одлучете кое стакло ви се истакнува и дозволете Yongyu Glass да ве снабдува со него!

U-профил-стакло-U-канал-стакло

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја