Индустрии

Qinhuangdao Yongyu Glass Products Co., Ltd.е квалификуван да дизајнира и креира очила за секоја индустрија во стаклениот свет како што се:

Избрани производи

Како најискусната служба за експерти за стакло во Мајами, можете да работите со нас од каде било!

Yongyu Glass е професионален добавувач на U стакло и традиционално архитектонско стакло од Кина.

Компанијата е основана од Гевин Пан, кој работи во индустријата за архитектонско стакло од 2006 година и има повеќе од десет години извозно искуство на пазарот во Северна Америка и ЕУ.Компанијата е основана со желба да ги интегрира предностите на ресурсите за градење на индустријата за стакло во регионот и да обезбеди персонализирани решенија за потребите на нашите клиенти.Наоѓаме персонализирани решенија за барањата на клиентите и им помагаме на клиентите да заштедат време и пари.

Каде данајдете нè?

 • Јаожужаи, северна индустриска област, округ Хаиганг, Чинхуангдао, Хебеи, округ Хаиганг, Чинхуангдао, Хебеи, Кина
 • 0086-400-089-8280
 • info@yongyuglass.com

СледетеUs

ОдИнстаграм

 • Вакуумско стакло
 • Зелено U профил стакло
 • Главни производи и спецификација
 • 100% Оригинално фабричко, Кина, Калено стакло за канали со профил U
 • OEM Производител Кина Clear Float / Ultra Clear Laminated / калено стакло за бања
 • Лист за цени за Кина 13,8 мм рамно/закривено декоративно калено безбедносно стакло ламинирано стакло
 • Стакло U-Profile Glass (исто така познато како U Channel Glass) за архитектонската и градежната индустрија.
 • Бесплатен примерок од фабрика
 • Стакло со високи перформанси U Профил/Систем за стакло со канал U
 • Фејсбук
 • твитер
 • pinterest
 • youtube
 • линкедин
 • Archello_SocialIcon_Symbol_Blue_24px