Бесплатен примерок од фабрика

Краток опис:


Детали за производот

Ознаки на производи

Ние опстојуваме на принципот „прв квалитет, првично помош, постојано подобрување и иновација за да се исполнат клиентите“ за вашето управување и „нула дефект, нула поплаки“ како стандардна цел.За да ја подобриме нашата услуга, ги презентираме производите и решенијата додека користиме многу добар врвен квалитет по разумна цена за фабрички бесплатен примерок China Double Hallow Glass Алуминиумски профил Стаклен ѕид во Блискиот Исток стил, Таен ѕид на прозорец, Како експерт специјализиран во оваа област, ние сме посветени на решавање на секој проблем за заштита од високи температури за корисниците.
Ние опстојуваме на принципот „прв квалитет, првично помош, постојано подобрување и иновација за да се исполнат клиентите“ за вашето управување и „нула дефект, нула поплаки“ како стандардна цел.За да ја подобриме нашата услуга, ги презентираме производите и решенијата додека користиме многу добар врвен квалитет по разумна ценаКинески стаклен ѕид, Ламиниран стаклен завесен ѕид, Сега имаме строг и целосен систем за контрола на квалитетот, кој осигурува дека секој производ може да ги исполни барањата за квалитет на клиентите.Освен тоа, сите наши производи се строго проверени пред пратката.

Основни информации

Стакло U профил Стакло U канал– Мешавина на естетика и корисност
Изборот на стакло за фасадата на зградата или канцелариската преграда не треба да се зема здраво за готово.Секогаш треба да ги истражувате вашите опции за да завршите со совршената слика.Ако ова е она што го правите во моментов, вреди да се погледне нашето стакло на профилот U.
Не само што изгледа привлечно, туку овој тип на стакло со профил U/ стакло со канал U може да се пофали и со многу својства што го прават погоден за надворешни и внатрешни апликации.

Други предности

• зголемена цврстина во споредба со обичното стакло
• голема светлина дифузија
• одлична звучна изолација
• зачувување на топлина
• заштита од бучава
Кога станува збор за естетиката, стаклото со профил U/стаклото со канал U може да додаде неверојатен ефект на замрзнување на вашиот внатрешен дизајн.Тие можат да бидат гравирани или пескарени за да се постигне потребното ниво на непроѕирност и луксузен изглед.
Одлучете се за прилагодени дизајни на стакло од U профил/стакла со канал U за стаклени фасади/завеси, внатрешни прегради или било што друго
Ако сакате специфична текстура или ефект на маст, Yongyu Glass може да ви помогне.Подготвени сме да ги исполниме сопствените нарачки за нашите производи за да ги комплетираме вашите соби прегради или стаклени ѕидови со стакло од профил U/стакла со канал U.Покрај тоа што се еколошки, тие се вашата најефективна опција (дури и ако барате дизајни по мерка).
Одлучете кое стакло ви се истакнува и дозволете Yongyu Glass да ве снабдува со него!

U-профил-стакло-U-канал-стакло

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја