Вести

 • Среќна Нова 2024 година!

  Почитувани, Ви посакуваме многу Среќна Нова Година!Задоволни сме што сме ваша доверлива фабрика за стакло и добавувач на U.Посветени сме на обезбедување висококвалитетни производи од U стакло и исклучителна услуга во текот на целата година.Со доаѓањето...
  Прочитај повеќе
 • Laber U Glass е водечки производител на висококвалитетни стаклени производи

  Laber U Glass е водечки производител на висококвалитетни стаклени производи.Компанијата се етаблира како доверлив и доверлив добавувач на производи од стакло за различни индустрии, вклучувајќи ги градежништвото, автомобилската индустрија и производството.Компанијата е посветена на задоволување на потребите на своите клиенти...
  Прочитај повеќе
 • U стаклени текстури

  Изберете го вистинското U-стакло за вашиот дизајн.Еве многу видови текстури и површински третмани за U стакло.Изборот на вистинскиот ќе ви даде подобар ефект на вашиот дизајн.
  Прочитај повеќе
 • Продавницата BYD Hiper 4S избра Yongyu Glass 19mm ниско железо Џамбо калено стакло

  Брендот BYD Hiper отсекогаш го поддржувал концептот на одржлив развој, посветен на обезбедување производи и услуги со висок квалитет на клиентите и заштита на животната средина.Неодамна, брендот избра 19мм ниско железен џамбо...
  Прочитај повеќе
 • U профил стакло за завесни ѕидови

  -профилното стакло е вид стакло што се користи во различни градежни и архитектонски примени.Како што сугерира името, ова стакло има профил во форма на буквата У, со рамна основа и две крила од двете страни кои се протегаат нагоре на 90 степени ...
  Прочитај повеќе
 • 32-то China Glass Expo ќе се одржи во Шангај од 6 до 9 мај

  Во 2023 година, Шангај ќе биде домаќин на Изложбата за стакло во Кина, која ќе ја прикаже најновата технологија и иновации за стакло ширум светот.Настанот ќе се одржи во Шангајскиот нов меѓународен изложбен центар и се очекува да привлече над 90.000 посетители и 1200 изложувачи од 51 ко...
  Прочитај повеќе
 • Зошто се повеќе дизајнери избираат заштитно стакло со голема големина?

  Покрај својата цврстина, заштитното стакло со големи димензии е високо отпорно на удари и атмосферски влијанија.Може да издржи ветер, дожд и екстремни температури, совршени за апликации на отворено како што се огради на балкони, огради од базен и ...
  Прочитај повеќе
 • Предноста на електрохромното стакло

  Електрохромното стакло е револуционерна технологија која го трансформира светот на конструкцијата и дизајнот.Овој тип на стакло е специјално дизајниран да ја менува својата проѕирност и непроѕирност врз основа на електричните струи кои ...
  Прочитај повеќе
 • [Технологија] Примената и дизајнот на стаклена структура во форма на буквата У се многу достојни за собирање!

  [Технологија] Примената и дизајнот на стаклена структура во форма на буквата У се многу достојни за собирање!Сопствениците и архитектонските дизајнери го поздравуваат стаклениот завесен ѕид во форма на буквата У бидејќи има многу карактеристики.На пример, низок коефициент на пренос на топлина, добар термички инсу...
  Прочитај повеќе
 • Каналски стаклени фасадни системи со високи перформанси

  Кога ви треба систем за стаклена фасада со канали со високи перформанси што ќе го направи вашиот проект да се издвојува од толпата, не гледајте подалеку од стаклените фасадни системи Yongyu Glass & Laber U.Нашите канални стаклени системи се дизајнирани да обезбедат супериорна светлина и термички перформанси...
  Прочитај повеќе
 • Се враќаме од одморот!

  Се вративме на работа од кинеската Нова година!Како професионален добавувач на U стакло, електрохромно стакло и архитектонско сигурносно стакло, ќе ви обезбедиме подобри производи и внимателни услуги во новата година.Добредојдовте нови и стари клиенти да не контактираат за да го истражиме пазарот и ...
  Прочитај повеќе
 • Здраво, 2023 година!

  Здраво, 2023 година!Примаме нарачки!Нашите производни линии U стакло не запираат за време на кинеските новогодишни празници.#glass #glassfactory
  Прочитај повеќе
123456Следно >>> Страница 1/6