Главни производи и спецификација

Краток опис:

Главно ние сме добри во:
1) Безбедносно стакло U канал
2) Заоблено калено стакло и заоблено ламинирано стакло;
3) Безбедносно стакло со големина Џамбо
4) Бронзено, светло сиво, темно сиво затемнети калено стакло
5) Калено стакло со дебелина од 12/15/19 mm, проѕирно или ултра-чисто
6) PDLC/SPD паметно стакло со високи перформанси
7) ламинирано стакло од SGP овластено од Дупон


Детали за производот

Ознаки на производи

Главни производи и спецификација

 

1)Рамно/Заоблено безбедносно стакло

Спецификацијата на IGU е слична на производите од рамно/заоблено калено стакло.

Производи

Дебелина (мм)

Ширина/лак L (мм)

Висина (мм)

Мин.Радиус (мм)

Код на машината

Рамно калено стакло

4-19

3250

13000

Т-1

Рамно ламинирано стакло

Калено: 4,76-85

3100

13000

L-1

Анал: 6,38-13,80

3100

4280

L-2

Заоблено калено стакло

6-15

2440

12500

1200

CT-1

6-15

2100 година

3250

900

CT-2

6-15

2400

4800

1500

CT-3

6-15

3600

2400

1500

CT-4

6-15

1150

2400

500

CT-4

 

 

图片2

2)U канал стакло

 

Серија U канал стакло

Серија K60

LABER канал стакло

P23/60/7

P26/60/7

P33/60/7

Ширина на лицето (Ш) (мм)

232 мм

262 мм

331 мм

Ширина на лице (W) инчи

9-1/8"

10-5/16"

13-1/32"

Висина на прирабница (H) (мм)

60 мм

60 мм

60 мм

Висина на прирабница (H) (инчи)

2-3/8"

2-3/8"

2-3/8"

Дебелина (Т) ((мм)

7 мм

7 мм

7 мм

Дебелина на стакло (Т) (инчи)

.28"

.28"

.28"

Максимална должина (L) (мм)

7000 мм

7000 мм

7000 мм

Максимална должина (L) (инчи)

276"

276"

276"

Тежина KG/кв.м

25.43

24.5

23.43

Тежина (еднослојна) lbs/sq ft.

5.21

5.02

4.8

 图片3

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја