Dupont овластен SGP Ламинирано стакло

Краток опис:


Детали за производот

Ознаки на производи

Основни информации

DuPont Sentry Glass Plus (SGP) е составен од цврст пластичен меѓуслоен композит кој е ламиниран помеѓу два слоја калено стакло.Ги проширува перформансите на ламинираното стакло надвор од сегашните технологии бидејќи меѓуслојот нуди пет пати поголема цврстина на кинење и 100 пати поголема цврстина од поконвенционалниот меѓуслој PVB.

Карактеристика

SGP (SentryGlas Plus) е јонски полимер од естер на етилен и метил киселина.Тој нуди повеќе предности во користењето на SGP како меѓуслоен материјал
SGP нуди пет пати поголема цврстина на кинење и 100 пати поголема цврстина од конвенционалните PVB меѓуслојни
Подобра издржливост/долг животен век при покачени температури
Одлично време и стабилност на рабовите

Што го прави SGP меѓуслојот толку посебен?
A. Поголема безбедност од закани како што се тешки временски услови
Б. Може да ги издржи барањата за изведба на експлозија на бомба
В. Поголема издржливост при покачени температури
Д. Задржување на фрагменти
E. Потенки и полесни од PVB

Приказ на производот

калено стакло од ламинирано стакло63 sgp-ламинирано-стакло-1 калено стакло од ламинирано стакло69
неименуван mmexport1591075117153 mmexport1591075140223

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи